12 C
Kosovo
Sunday, February 17, 2019

Shëndetësi: Lajm i mirë për Qytetarët e Vushtrrisë

Puna dhe angazhimet e drejtorit të shëndetësisë Sylejman Mehollit vazhdojnë. Në Vushtrri Shërbimet  laboratorike deri më tani ka punuar vetëm me një ndërrim, pra deri...

A e keni ditur? Arra parandalon këto sëmundje

Arra ka edhe veti shëruese të sëmundjeve. Shumë studime kanë studiuar dobitë shëndetësore të arrave, ku si rezultate kanë pasur përmirësimin e pjellorisë së meshkujve,...

Kjo i ndodh trupit tuaj nëse nuk konsumoni mish për 1...

Në rast se nuk konsumoni mish, ka përfitime të shumta. Arsyet më poshtë mund të ju bindin që ta ndaloni konsumimin e mishit për të...

Për 24 orë lindën 31 foshnja në QKU

Brenda 24 orëve në QKU kanë lindur 31 foshnja, prej tyre 15 meshkuj dhe 16 femra. 12 nëna kanë lindur për herë të parë. “31 lindje...

Sindikatat e shëndetësisë në Kosovë takohen me ministrin Ismajli

Federata e Sindikatave të  Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) me anë të një komunikate, njoftojnë opinionin e gjerë se sot ne ditën e dytë të...

PRAK bëjnë thirrje të ndërpritet greva në shëndetësi

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë – PRAK dëshiron të shprehë shqetësimin e sajë për gjendjen e pacientëve pas hyrjes së stafit...

Punëtorët shëndetësorë në grevë 24 orëshe

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se sot duke filluar nga ora 07:00, do të ketë grevë 24 orëshe në të...

Ismaili bashkë me ushtarët e Kosovës shpërndajnë dhurata për fëmijët në...

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, së bashku me gjeneralin e FSK-së, Rrahman Rama dhe pjesëtarë të Ushtrisë së Kosovës, sot kanë vizituar Klinikën e...

Kryeministri Haradinaj viziton në QKUK luftëtarin e lirisë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka vizituar në QKUK, ish-luftëtarin e UÇK-së, mikun e tij Avni Hyseni. Lajmin e ka bërë të ditur Haradinaj përmes...

Shëndetësia nga e mërkura në grevë të përgjithshme

Punëtorët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës grevën e filluan një javë më parë, më 7 dhjetor. Ata kërkuan ngritjen e pagave për mjekët dhe...

ME TE FUNDIT

ME TE SHIKUARAT