1 C
Kosovo
Wednesday, January 23, 2019

A e keni ditur? Arra parandalon këto sëmundje

Arra ka edhe veti shëruese të sëmundjeve. Shumë studime kanë studiuar dobitë shëndetësore të arrave, ku si rezultate kanë pasur përmirësimin e pjellorisë së meshkujve,...

Fëmijët nuk sëmuren nga i ftohti. Ja mendimi i mjekëve dhe...

Nuk është i ftohti ai që sëmur fëmijët, por një sërë gjërash, të cilat do zbulojmë në këtë artikull. Me ardhjen e dimrit, vijnë edhe...

Këshilla për mëngjes, si të humbni peshë?

Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme të mëngjesit, mund të filloni të digjni kalori të vogla. Sipas Run Healthy Lifestyle, djegia e...

Kirurgu i QKUK-së detyrohet ta lë punën pak para pensionimit

Kirurgu i klinikës Laparaskopike në QKUK, dr. Salih Krasniqi është detyruar t’a lë punën 31 muaj para pensionimit, pasi që Drejtoria e QKUK-së ka...

Kafeja e ngrohtë bën mirë për shëndetin, ajo që i ndodh...

Për tifozët e kafesë, ndryshimi i stinëve shpesh sjell gjithashtu një ndryshim në zakonet e konsumimit të kafesë. Ditët bëhen më të shkurtra dhe...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh...

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar...

A është kafeja turke apo ekspreso më dëmshme për shëndetin?

Mijëra njerëz e konsumojnë në mëngjes, pas punës por edhe në mbrëmje. Kafeja ka mijëra minerale të ndryshme të cilat ndikojnë në përmirësimin e shëndetit,...

Ushqimet që kurrë nuk duhet t’i hani kur jeni me grip

E në ndihmë të këtyre virusëve mund t'iu dalin edhe disa nga ushqimet, të cilat rekomandohen rreptësisht të mos përdoren në gojë Ushqimi nuk është...

Arsyet pse duhet të lexojm

Ju gjatë gjithë kohës dëgjoni se leximi iu ndihmon për aftësitë tuaja mendore, në disponimin tuaj dhe ndjenjat tuaja. Pra kjo është e vërtetë. Hulumtimet...

Në 24 orëshin e fundit në Gjinekologji erdhën në jetë 17...

Në Klinikën Obsterike Gjinekologjike në QKUK, në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur 29 lindje. Sipas raportit të këtij shërbimi spitalor, prej tyre 17 ishin...

ME TE FUNDIT

ME TE SHIKUARAT