17.3 C
Kosovo
Saturday, March 23, 2019

Kirurgu i QKUK-së detyrohet ta lë punën pak para pensionimit

Kirurgu i klinikës Laparaskopike në QKUK, dr. Salih Krasniqi është detyruar t’a lë punën 31 muaj para pensionimit, pasi që Drejtoria e QKUK-së ka...

Konsumimi i tepër i lëngut të portokallit ndikon në shtimin e...

Konsumimi i tepërt i një ushqimi apo pijeje mund të ketë pasoja të pakëndshme dhe këtu nuk bën përjashtim as lëngu i portokallit. Shumë njerëz...

Studimi amerikan tregon që stetoskopët janë të mbushur me baktere

Stetoskopët e mjekëve janë tejet të pistë dhe i vënë në rrezik pacientët ndaj infeksioneve të ndryshme, është thënë në një studim të realizuar...

Shkoni me telefon në tualet? Ja arsyeja përse nuk duhet ta...

Mos filloni të ndjeni neveri për celularin tuaj, por një studim i ri thotë se ka më shumë baktere se tualeti. “Higjena e larjes së...

Facebook is open sourcing dfuse, D language bindings for FUSE

The model is talking about booking her latest gig, modeling WordPress underwear in the brand latest Perfectly Fit campaign, which was shot by Lachian...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh...

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar...

Ushqimet që kurrë nuk duhet t’i hani kur jeni me grip

E në ndihmë të këtyre virusëve mund t'iu dalin edhe disa nga ushqimet, të cilat rekomandohen rreptësisht të mos përdoren në gojë Ushqimi nuk është...

Fëmijët nuk sëmuren nga i ftohti. Ja mendimi i mjekëve dhe...

Nuk është i ftohti ai që sëmur fëmijët, por një sërë gjërash, të cilat do zbulojmë në këtë artikull. Me ardhjen e dimrit, vijnë edhe...

A e keni ditur? Arra parandalon këto sëmundje

Arra ka edhe veti shëruese të sëmundjeve. Shumë studime kanë studiuar dobitë shëndetësore të arrave, ku si rezultate kanë pasur përmirësimin e pjellorisë së meshkujve,...

Simptomat që nuk duhet t’i anashkaloni

Angazhimet e përditshme dhe shqetësimet e shpeshta janë të tilla që të humbasin mendjen edhe në rastet kur bëhet fjalë për shëndetin. Kur vjen puna...

ME TE FUNDIT

ME TE SHIKUARAT