1 C
Kosovo
Wednesday, January 23, 2019

Masazhet që u largojnë lodhjen

Masazhet u largojnë lodhjen e juaj të cilën e fitoni gjatë ditës. Kështu njerëzit përdorin shuma të mëdha të parave  që të shkojnë tek masazheret...

Ja pse nuk duhet të hani hudhër para gjumit

Për hudhrën rekomandohet të jetë ushqim që nuk duhet të mungoj në ditë. Dobitë shëndetësore janë të panumërta, hudhra është efikase në trajtimin e sëmundjeve...

Këto fruta i bëjnë mirë mëlçisë

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Ky organ i brendshëm kryen...

A janë aknet gjenetike?

Shpresë e madhe është shfaqur për miliona persona që vuajnë nga aknet, pasi një studim i realizuar së fundmi ka treguar se ky problem...

Kirurgët festojnë me një ‘selfie’ operacionin e suksesshëm për ndarjen e...

Kjo është një foto “selfie” përplot gëzim, e cila u realizua pas një operacioni të gjatë për ndarjen e binjakeve të ngjitura. Vogëlushet, që ishin...

SHSKUK prezanton sot planet për 2019 dhe të arriturat gjatë 2018

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) prezanton sot rezultatet e punës dhe të arriturave për vitin 2018. Përveç kësaj ky dikaster pritet ta paraqes...

214 vizita emergjente në 24 orëshin e fundit në QKUK

Në Klinikën Emergjente të QKUK-së, ka pasur 214 vizita emergjente në 24 orëshin e fundit. Prej tyre, 45 reanimime, 53 vizita kirurgjike, 63 internistike, njofton...

Në 24 orëshin e fundit në Gjinekologji erdhën në jetë 17...

Në Klinikën Obsterike Gjinekologjike në QKUK, në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur 29 lindje. Sipas raportit të këtij shërbimi spitalor, prej tyre 17 ishin...

Simptomat që nuk duhet t’i anashkaloni

Angazhimet e përditshme dhe shqetësimet e shpeshta janë të tilla që të humbasin mendjen edhe në rastet kur bëhet fjalë për shëndetin. Kur vjen puna...

Përfitimet nga konsumimi i bajameve çdo ditë

Bajamet janë fruta të thata të cilat mund të konsumohen çdo stinë. Siç dihet përfitimet nga konsumimi i ushqimeve të thata janë shumë të mëdha. Disa...

ME TE FUNDIT

ME TE SHIKUARAT