31 C
Kosovo
Saturday, August 24, 2019

Akademia Gjermane “Sons Of Soccer ” dhe “AFF ” nga Kosova po ju...

Akademia gjermane "Sons Of Soccer " me pronar Maik Kaszemeikat dhe "AFF " nga Kosova  me pronar Doni B. Mirena para disa muajve arriten një marrveshje...

Zyrtare: Ylli shqiptar nënshkruan kontratë milionëshe

Odise Roshi ka nënshkruar kontratën e re dhe do t mbetet në Rusi te Ahmat Grozni. Gjithçka ka marrë formë zyrtare, teksa klubi çeçen ka...

Mediat nga Gana shkruajnë për daljen e Prishtinës në Evropë

Lajmi për daljen e Prishtinës në Evropë ka marrë dhenë deri në kontinentin afrikan. Kjo, falë lojtarëve nga ky kontinent që Prishtinën e ndihmuan në...

Bëhet me klub të ri Mërgim Vojvoda

Standard Liege i Belgjikës sipas mediumeve belge, të enjten ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me futbollistin e krahut të djathtë të Mouscronit, Mërgim Vojvodën. Futbollisti i...

Shkolla e futbollit ” EL CLASICO ” në Vushtrri ”fabrik ”për talenta

Gazeta Focus ishte në vizit tek shkolla e futbollit el clasiko që gjindet në Vushtrri ku permes një storie  do te ju informoj rreth...

Këta janë fituesit e Kupës së Kosovës që nga viti 1999

Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Skuadra nga Drenasi pas...

Sarri merr me vete edhe Hysajn te ky ekip i madh evropian

Duket se gjërat po bëhen më të qarta. Juventus kërkon trajner dhe Sarri është një kandidat i mundshëm. Nga Anglia raportojnë se ai do të...

Talentët vushtrrias Milot dhe Leuart Avdyli udhetojnë me ftesë të klubit kroat

Milot dhe Leuart Avdyli kane filluar të te mirren me sport në moshën 8 vjeqare, Milot avdyli luajti ne poziten e sulmuesit ndërsa Leuart...

Komike: tifo-grupi i ri i futbollit kosovar “Rriqnat”

“Rriqnat” pritet të jenë prezent në çdo stadium të Kosovës. Kësaj radhe jo për të ‘pickuar’ dikë, por për ta përkrahur klubin e zemrës Malishevën,...

Për ndeshjet e barazhit për Superligë caktohen data,ora dhe vendi ku do luhen

Janë caktuar datat dhe ora r ndeshjeve të barazhit për Superligë. Më 30 maj dhe 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të luhen këto...

ME TE FUNDIT

ME TE SHIKUARAT