21.5 C
Kosovo
Tuesday, June 25, 2019

FC Vushtrria e ”shkatrron” Ramiz Sadikun

Vushtrria ka arkëtuar edhe tri pikë të tjera duke vulosur kështu përfundimisht titullin e kampionit të Superligës. Këtë herë vushtrriasit mposhtën Ramiz Sadikun me rezultat...

Interesant në Ligën e parë, kjo është lufta në kreun dhe në fundin e...

2 Korriku i ka shkaktur humbje të madhe Dukagjinit, humbje e cila i kushton shumë pasi tanimë ka humbur vendin e dytë të cilin...

Rashica bën shqiponjën para ndeshjeve të Kosovës, tregon se zemra i rrah shqip

Milot Rashica është duke shkëlqyer me Werder Bremenin nga ndeshja në ndeshje. Reprezentuesi i Kosovës vetëm në këto 75 ditët e para të vitit 2019,...

Në finalen e kupes së Kosoves Feronikeli po e ” shkatrron ” Trepçen ’89

Po luhet finaja e kupes së Kosoves ndermjet Trepça ’89 - Feronikeli ku klubi nga Drenasi po e dominon lojen dhe me këtë ka shenuar me Astrit...

Building a Gimbal in Rust: An Introduction

The model is talking about booking her latest gig, modeling WordPress underwear in the brand latest Perfectly Fit campaign, which was shot by Lachian...

Shkolla e futbollit ” EL CLASICO ” në Vushtrri ”fabrik ”për talenta

Gazeta Focus ishte në vizit tek shkolla e futbollit el clasiko që gjindet në Vushtrri ku permes një storie  do te ju informoj rreth...

Vushtrria jep leksione se si duhet festuar titulli i kampionit

Pas tre viteve mungesë, skuadra e Vushtrrisë me plotë meritë këtë vit ka siguruar inkuadrimin në Superligën e Kosovës në futboll, madje duke u...

Këta janë fituesit e Kupës së Kosovës që nga viti 1999

Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Skuadra nga Drenasi pas...

Talenti kosovar i cili po shkëlqen te Besa e Kavajës, pritet shumë shpejtë transferimi...

Futbolli shqiptar gjithmonë e më shumë është duke u mbipopulluar nga futbollistët kosovar. Kategoria Superiore dhe ajo e dyta siç duket janë duke u parë...

Legjenda e futbollit, Fadil Vokrri me statut të “Qytetarit me Merita të Veçanta”

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës, pas propozimit të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka miratuar vendimin për njohjen e...

ME TE FUNDIT

ME TE SHIKUARAT