Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit...

DËSHTON PLANI I BERBERËVE PËR “RRUAJTEN” E PARAVE TË KONSUMATORËVE

Berberët e Podujevës ishin marrë vesh për ndritjen e çmimit nga 2 në 3 euro, madje ata kishin përgatitur edhe një çmimore që do...

ZBULIMI I AGIM BAHTIRIT: MËSIMI TË HËNËN FILLON EDHE PA MËSIMDHËNËS

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së jugut, Agim Bahtiri edhe njëherë u ka bërë thirrje mësimdhënësve që t’u kthehen shkollave. Ai ka kërkuar nga Qeveria...

POLICIA PO ZHVILLON NJË AKSION TË BASTISJES NË PRISHTINË

Njësitë policore, përfshi edhe Njësinë Speciale, janë duke e zhvilluar një aksion të bastisjes në rrugën “Eqrem Çabej” në Prishtinë. Aksionin e ka konfirmuar për...

ÇFARË DISKUTUAN MERKEL E VUÇIQ PËR KOSOVËN, NË TAKIMIN E SOTËM?

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është takuar sot në Davos, gjatë Forumit Ekonomik Botëror me kancelaren gjermane Angela Merkel. Ai pas takimit është shprehur se duhet...

Sapo mora konfirmimin se rryma do të rregullohet pas pak, ku...

Përgëzoj punëtorët e KEDS-it për punën e madhe që e kanë bërë pas avarisë së shkaktuar në Mitrovicë, si pasojë e djegies së trafostacionit...

Komuna e Mitrovicës do të vazhdoj të organizoj Akademi përkujtimore për...

Pata nderin dhe kënaqësinë e veçantë që të përkulem para shtatores së heroit Isa Boletini në 103 vjetorin e vrasjes së tij në pabesi...

PUBLIKOHEN SHIFRAT E PASURISË SË ZV/DREJTORIT TË POLICISË SË KOSOVËS

Rreth 1 mijë e 500 euro është paga mujore e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Naim Rexha, sipas formularit të publikuar në Agjencinë Kundër...

ZYRTARJA E MINISTRISË SË FINANCAVE TRADHTON SHTETIN, INCIZOHET DUKE MARRRË RYSHFET

Një qytetar ka më shumë se 25 vjet që endet në një proces privatizimi. Por kamera e fshehtë e emisionit “Stop” në Klan ka...

THAÇI THA SE BASHKIMI I MITROVICËS ËSHTË I PASHMANGSHËM – REAGON...

Deklarata e presidentit, Hashim Thaçi se bashkimi i Mitrovicës është proces i pandalshëm, ka ngjallur reagimin e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq i...

DJALI I SABRI HAMITIT, I DIPLOMUAR PËR LETËRSI, BARTËS I PROGRAMIT...

Djali i Sabri Hamitit të LDK’së, Urtak Hamiti, ka mundësuar për dy vite me radhë  funksionimin e jashtëligjshëm të programit për Banka, Financa dhe...

VUÇIQ: DEKLARATA E HARADINAJT SINJAL I KEQ PËR GJITHË RAJONIN

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka vlerësuar se deklarata e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj se taksat prej 100 për qind në import të...

Renovohet Qendra e Mjeksisë Familjare në Druar

[Reforma në shëndetësi vazhdon Të dashur banorë të bashkësisë lokale Druar me rrethinë! Tashmë kemi renovuar dhe transformuar Qendrën e Mjekësisë Familjare në fshatin tuaj. Ngrehinat...

Mbi 100 minatorë bllokohen në Trepçë

Mbi 100 minatorë të Trepçës kanë mbetur të ngujuar nëpër horizontet e kësaj miniere si pasojë e djegies së trafos kryesore që ndodhet në...

PAS KTHIMIT NGA HAGA, LUSHTAKU SHKON TË TAKOHET ME THAÇIN

Presidenti Hashim Thaçi, ka takuar Sami Lushtakun, i cili javë më parë është ftuar nga Prokuroria Speciale e Dhomave të Specializuara në Gjykatën Speciale...

AKSIDENT I RËNDË NË MAGJISTRALEN PRISHTINË-GJILAN, PESË TË LËNDUAR

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Prishtinë, saktësisht në Kishnicë. Në aksident është përfshirë një autobus dhe dy vetura. Sipas informacioneve të dëshmitarëve...

HAZIRI I REAGON HARADINAJT: EDHE DO TË HIQET TAKSA, EDHE DO...

“Ka me u shkri bora dikur”. Kështu ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kur u pyet rreth mundësisë, se a më parë do...

VETAKSIDENT NË MALISHEVË, VDES NJË PERSON

Një vet-aksident ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në autostradën “Ibrahim Rugova”, në Malishevë, ku si pasojë e saj ka humbur jetën një person. Sipas...

HARADINAJ U KËRKON MËSIMDHËNËSVE TA NDËRPRESIN GREVËN: MOS I DËNONI FËMIJËT...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se greva e mësimdhënësve pas vendimit  të Qeverisë që të rriten pagat e tyre, është e...

PRISHTINASIT PROTESTOJNË KUNDËR ZHURMËS SË KAFITERIVE

Banorët e lagjes Qendra kanë protestuar sot para Komunës së Prishtinës për shkak të zhurmave të lartë të kafeneve, të cilat zgjasin deri në...

AKSIDENT TRAFIKU NË VUSHTRRI, PESË PERSONA TË LËNDUAR

Pesë persona kanë mbetur të lënduar pas një aksident trafiku të ndodhur në mëngjesin e sotëm në Vushtrri. Rastin për klankosova.tv, e ka konfirmuar zëdhënësi...