ARTIKUJT E FUNDIT

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit...

DËSHTON PLANI I BERBERËVE PËR “RRUAJTEN” E PARAVE TË KONSUMATORËVE

Berberët e Podujevës ishin marrë vesh për ndritjen e çmimit nga 2 në 3 euro, madje ata kishin përgatitur edhe një çmimore që do...

ZBULIMI I AGIM BAHTIRIT: MËSIMI TË HËNËN FILLON EDHE PA MËSIMDHËNËS

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së jugut, Agim Bahtiri edhe njëherë u ka bërë thirrje mësimdhënësve që t’u kthehen shkollave. Ai ka kërkuar nga Qeveria...

POLICIA PO ZHVILLON NJË AKSION TË BASTISJES NË PRISHTINË

Njësitë policore, përfshi edhe Njësinë Speciale, janë duke e zhvilluar një aksion të bastisjes në rrugën “Eqrem Çabej” në Prishtinë. Aksionin e ka konfirmuar për...

ÇFARË DISKUTUAN MERKEL E VUÇIQ PËR KOSOVËN, NË TAKIMIN E SOTËM?

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është takuar sot në Davos, gjatë Forumit Ekonomik Botëror me kancelaren gjermane Angela Merkel. Ai pas takimit është shprehur se duhet...

Sapo mora konfirmimin se rryma do të rregullohet pas pak, ku...

Përgëzoj punëtorët e KEDS-it për punën e madhe që e kanë bërë pas avarisë së shkaktuar në Mitrovicë, si pasojë e djegies së trafostacionit...

Komuna e Mitrovicës do të vazhdoj të organizoj Akademi përkujtimore për...

Pata nderin dhe kënaqësinë e veçantë që të përkulem para shtatores së heroit Isa Boletini në 103 vjetorin e vrasjes së tij në pabesi...

PUBLIKOHEN SHIFRAT E PASURISË SË ZV/DREJTORIT TË POLICISË SË KOSOVËS

Rreth 1 mijë e 500 euro është paga mujore e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Naim Rexha, sipas formularit të publikuar në Agjencinë Kundër...

ZYRTARJA E MINISTRISË SË FINANCAVE TRADHTON SHTETIN, INCIZOHET DUKE MARRRË RYSHFET

Një qytetar ka më shumë se 25 vjet që endet në një proces privatizimi. Por kamera e fshehtë e emisionit “Stop” në Klan ka...

THAÇI THA SE BASHKIMI I MITROVICËS ËSHTË I PASHMANGSHËM – REAGON...

Deklarata e presidentit, Hashim Thaçi se bashkimi i Mitrovicës është proces i pandalshëm, ka ngjallur reagimin e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq i...

DJALI I SABRI HAMITIT, I DIPLOMUAR PËR LETËRSI, BARTËS I PROGRAMIT...

Djali i Sabri Hamitit të LDK’së, Urtak Hamiti, ka mundësuar për dy vite me radhë  funksionimin e jashtëligjshëm të programit për Banka, Financa dhe...