7.3 C
Kosovo
Thursday, March 21, 2019

KOMANDANTI I KFOR-IT TREGON SE A KA GJASA TË PËRSËRITEN TRAZIRAT E MARSIT NË...

Komandanti i KFOR-it, Lorenzo D’Adario ka folur për situatën aktuale në Kosovë, zhvillimet politike si dhe prezencën e misionit paqeruajtës në Kosovë. Duke iu bërë...

“KISHIM PARALAJMËRUAR RREZIK” – DREJTORI I AGJENCISË THOTË SE DACI ISHTE NË DIJENI PËR...

Ilir Morina, drejtor i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, ka deklaruar sonte se instituti që ai drejton ka paralajmëruar ditët e kaluar për gjendje...

Shtesat e fëmijëve në Kosovë – këto janë kriteret sipas dokumentit të Ministrisë së...

Kuvendi i Kosovës muajin e kaluar miratoi një rezolutë për ndarjen e shtesave të gjithë fëmijëve në Kosovë nga mosha 0 deri në 16...

Taksa për importet pritet t’i lëvizë çmimet në Kosovë

Vendosja e taksës prej 10 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina nga ana e Qeverisë së Kosovës, pritet të prekë...

LAJMI I FUNDIT: Ja çka dëshiron serbia të bëjë pasi nuk i hiqet taksa...

Lideri i Partisë Radikale të Serbisë Vojislav Shesheli ka deklaruar se është dashur menjëherë të thirret mbledhja e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të...

Kërkesa e 14-vjeçares së shtrirë në QKUK që ka prekur të gjithë

Një kërkesë e një 14-vjeçareje të shtrirë në QKUK po qarkullon në rrjetet sociale. Të gjithë janë prekur me kërkesën e saj dhe tanimë ka...

Nënkryetari Mujka priti në takim drejtorin e Zyrës Rajonale të Punësimit

Nënkryetari Mujka priti në takim drejtorin e Zyrës Rajonale të Punësimit Nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, ka prit sot në takim drejtorin e Zyrës Rajonale...

Deputeti i kërkon Haradinajt ta zvogëlojë pagën e 3 mijë eurove ose t’ua rrisë...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka komentuar rreth grevës së paralajmëruar për nesër nga mësimdhënësit në mbarë...

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Sipas një studimi shkencor, ndotja e ajrit paraqet nivel të njëjtë të rrezikut sikur duhanpirja për shkaktimin e aborteve të pavullnetshme. Shkencëtarët thonë se...
215,762FansaPëlqeje
66,005NdjekësitNdjek
22,153AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Featured

Most Popular

Haradinaj ua mbledh betë kryetarëve të komunave, u kërkon angazhim rreth...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim pune kryetarët e Komunave në kuadër të “Forumi Konsultativ Qeveri – Komuna”. Haradinaj me këtë rast tha se...

Latest reviews

Nëse ndryshon Ligji për FSK-në, rishikohet angazhimi i NATO-s në Kosovë

Kuvendi i Kosovës do të procedojë ligjin për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri, por pa ia ndryshuar asaj emërtimin....

Emocionuese: I paralazohet i ati, bënë të pamundurën për të vallëzuar...

Në një video e cila shumë shpejt u bë virale në rrjetet social, shihet se si vajza bën kërcimin e parë më të atin...

Veseli fton përfaqësuesit e pushtetit që të ndalin punësimet politike

Kryetari i Kuvendit Kosovës, Kadri Veseli, sot, në konferencën e projektit të Ambasadës Britanike për Rekrutimin e Pozitave të Larta Drejtuese, ka thënë se...

More News