ARTIKUJT E FUNDIT

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit dhe cigareve përbën rrezikun më të lartë për shëndetin e...

DËSHTON PLANI I BERBERËVE PËR “RRUAJTEN” E PARAVE TË KONSUMATORËVE

Berberët e Podujevës ishin marrë vesh për ndritjen e çmimit nga 2 në 3 euro, madje ata kishin përgatitur edhe një çmimore që do të hynte në fuqi pas 15 shkurtit. Mirëpo ky plan i...

ZBULIMI I AGIM BAHTIRIT: MËSIMI TË HËNËN FILLON EDHE PA MËSIMDHËNËS

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së jugut, Agim Bahtiri edhe njëherë u ka bërë thirrje mësimdhënësve që t’u kthehen shkollave. Ai ka kërkuar nga Qeveria dhe SBASHK-u që urgjent të bëjnë zgjidhje për tejkalimin e...

POLICIA PO ZHVILLON NJË AKSION TË BASTISJES NË PRISHTINË

Njësitë policore, përfshi edhe Njësinë Speciale, janë duke e zhvilluar një aksion të bastisjes në rrugën “Eqrem Çabej” në Prishtinë. Aksionin e ka konfirmuar për KosovaPress zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i cili...

ÇFARË DISKUTUAN MERKEL E VUÇIQ PËR KOSOVËN, NË TAKIMIN E SOTËM?

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është takuar sot në Davos, gjatë Forumit Ekonomik Botëror me kancelaren gjermane Angela Merkel. Ai pas takimit është shprehur se duhet të gjendet një kompromis. “Kompromisi është diçka që çon në rezultate...

Sapo mora konfirmimin se rryma do të rregullohet pas pak, ku qytetarët e Mitrovicës...

Përgëzoj punëtorët e KEDS-it për punën e madhe që e kanë bërë pas avarisë së shkaktuar në Mitrovicë, si pasojë e djegies së trafostacionit të "Trepçës". Sapo mora konfirmimin se rryma do të rregullohet pas...

Komuna e Mitrovicës do të vazhdoj të organizoj Akademi përkujtimore për heronjt e kombit...

Pata nderin dhe kënaqësinë e veçantë që të përkulem para shtatores së heroit Isa Boletini në 103 vjetorin e vrasjes së tij në pabesi nga malazezët. Në organizimin e Akademisë nga Komuna e Mitrovica...

PUBLIKOHEN SHIFRAT E PASURISË SË ZV/DREJTORIT TË POLICISË SË KOSOVËS

Rreth 1 mijë e 500 euro është paga mujore e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Naim Rexha, sipas formularit të publikuar në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK). Sipas deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion, Naim...

ZYRTARJA E MINISTRISË SË FINANCAVE TRADHTON SHTETIN, INCIZOHET DUKE MARRRË RYSHFET

Një qytetar ka më shumë se 25 vjet që endet në një proces privatizimi. Por kamera e fshehtë e emisionit “Stop” në Klan ka treguar me zë dhe figurë sesi në 5 muaj ai...

THAÇI THA SE BASHKIMI I MITROVICËS ËSHTË I PASHMANGSHËM – REAGON LISTA SERBE

Deklarata e presidentit, Hashim Thaçi se bashkimi i Mitrovicës është proces i pandalshëm, ka ngjallur reagimin e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq i cili e quajti këtë deklaratë si sulmin më të ri...

DJALI I SABRI HAMITIT, I DIPLOMUAR PËR LETËRSI, BARTËS I PROGRAMIT PËR BANKA DHE...

Djali i Sabri Hamitit të LDK’së, Urtak Hamiti, ka mundësuar për dy vite me radhë  funksionimin e jashtëligjshëm të programit për Banka, Financa dhe Kontabilitet në Universitetin e Gjilanit “Kadri Zeka” ku është bartës...