ARTIKUJT E FUNDIT

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit...

​Basha: Rama është Maduro i Ballkanit, Shqipëria nuk është Venezuelë

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është drejtuar protestuesve të opozitës së bashkuar. Basha thotë se kryeministri Edi Rama është Maduro i Ballkanit, ndërsa thotë...

​Aktakuzë për kanosje dhe grabitje të automjetit

Prokuroria Themelore në Gjilan sot ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit H.K., i cili gjendet nën masën e paraburgimit që nga data 11 shkurt...

​Mogherini-Hahn: Djegia e mandateve minon rrugën drejt BE

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Komisioneri Johannes Hahn dënuan sot me forcë çdo retorikë nga udhëheqësit politikë që bëjnë thirrje...

​Bahtiri ia dorëzon Presidentit peticionin për bashkimin e Mitrovicës

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ia ka dorëzuar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, peticionin për bashkimin qytetit të Mitrovicës, me...

​Bahtiri: Haradinaj ta marrë seriozisht peticionin për bashkimin e Mitrovicës

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, sot ia ka dorëzuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, peticionin për bashkimin e qytetit të...

Nënkryetari Mujka priti në takim drejtorin e Zyrës Rajonale të Punësimit

Nënkryetari Mujka priti në takim drejtorin e Zyrës Rajonale të Punësimit Nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, ka prit sot në takim drejtorin e Zyrës Rajonale...

Nis Manifestimi “Java e Minatorëve”

Nis Manifestimi “Java e Minatorëve” Ka nis manifestimi “Java e Minatorëve”, në shenjë përkujtimi të 30 vjetorit të Grevës së njohur të minatorëve. Në këtë...

KËRKOHET RAPORT I DETAJUAR PËR SHPENZIMET MARRAMENDËSE PËR 11 VJETORIN E PAVARËSISË

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu ka kërkuar raport të detajuar nga ministri i Financave, Bedri Hamza për shpenzimet që qeveria ka bërë...

PAS ARRESTIMIT, REAGON AVOKATI QË SINJALIZOI ABUZIMIN E SË MITURËS NGA DRENASI

Avokati Gazmend Halilaj ka thënë se hetuesit e Inspektoratit Policor e arrestuan atë në shenjë hakmarrje, pasi siç u shpreh ai, e ka raportuar...

VUÇIQ NUK E DORËZON TË DYSHUARIN PËR VRASJE TË VËLLEZËRVE BYTYÇI

Një nga çështjet kryesore të marrëdhënieve të Serbisë dhe SHBA është zgjidhja e vrasjes së tre vëllezërve Bytyçi në vitin 1999. A do të ekstradohet...