ARTIKUJT E FUNDIT

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit...

Renovohet Qendra e Mjeksisë Familjare në Smrekonicë

Qendra e Mjeksisë Familjare në Smrekonicë të Vushtrrisë ishte në një gjendje jashtzakonisht të keqe, mungesë të paisjeve, lagështi dhe të ftoft, siq mund të...

Haradinaj: Taksa nuk hiqet, vizat do të liberalizohen më shpejt sesa ka thënë Hahn

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova ka dy kërkesa ndaj Bashkimit Europian “Ta normalizojë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si dhe t’i liberalizojë vizat....

Pajisjet e kampit të KFOR në Prizren i dhurohen Ministrisë së Financave

Pas shndërrimit të kampit të KFOR-it gjerman në Prizren në Park Kosovar-Gjerman Inovativ dhe Trajnues, KFOR-i Gjerman përmes Ministrisë së Financave i dhuron Kosovës...

Pacolli pret në takim ambasadorin japonez – Vitin e ardhshëm mbahet Forumi Ekonomik mes...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në një takim ambasadorin jo-reziden të Japonisë në Kosovë, Kiyoshi Koinuma, me të cilin diskutuan për zhvillimet...

Talenti kosovar i cili po shkëlqen te Besa e Kavajës, pritet shumë shpejtë transferimi...

Futbolli shqiptar gjithmonë e më shumë është duke u mbipopulluar nga futbollistët kosovar. Kategoria Superiore dhe ajo e dyta siç duket janë duke u parë...

Kurti komenton deklaratat e Thaçit në OKB: Iu rikthye “korrigjimit të kufijve”

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka komentuar deklaratat e ditës së djeshme të presidentit Hashim Thaçi në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë në OKB. Kurti...

Delegacioni shtetëror për dialog s’ka legjitimitet të mjaftueshëm

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka bërë me dije se për fazën finale të dialogut me Serbinë, Kosovës i duhet një delegacion gjithëpërfshirës. Në një...

Vuçiq kërkon ndihmën e OKB-së rreth çështjes së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Neë Jork, gjatë një takimi me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, bëri thirrje për përfshirje më...

Daçiq: Prishtina nuk dëshiron të vazhdojë dialogun, e do Amerikën në dialog

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se sjellja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj në Bruksel sugjeron që shqiptarët nuk duan një...

Mot i ftohtë dhe me borë

Sot masat e ajrit të ardhura nga pjesa verilindore e kontinentit do të vazhdojnë të mbeten prezente edhe gjatë ditës, duke e mbajtur këtë...