ARTIKUJT E FUNDIT

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit...

Bëhet me klub të ri Mërgim Vojvoda

Standard Liege i Belgjikës sipas mediumeve belge, të enjten ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me futbollistin e krahut të djathtë të Mouscronit, Mërgim Vojvodën. Futbollisti i...

Shkolla e futbollit ” EL CLASICO ” në Vushtrri ”fabrik ”për talenta

Gazeta Focus ishte në vizit tek shkolla e futbollit el clasiko që gjindet në Vushtrri ku permes një storie  do te ju informoj rreth...

Këta janë fituesit e Kupës së Kosovës që nga viti 1999

Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Skuadra nga Drenasi pas...

Sarri merr me vete edhe Hysajn te ky ekip i madh evropian

Duket se gjërat po bëhen më të qarta. Juventus kërkon trajner dhe Sarri është një kandidat i mundshëm. Nga Anglia raportojnë se ai do të...

Talentët vushtrrias Milot dhe Leuart Avdyli udhetojnë me ftesë të klubit kroat

Milot dhe Leuart Avdyli kane filluar të te mirren me sport në moshën 8 vjeqare, Milot avdyli luajti ne poziten e sulmuesit ndërsa Leuart...

Komike: tifo-grupi i ri i futbollit kosovar “Rriqnat”

“Rriqnat” pritet të jenë prezent në çdo stadium të Kosovës. Kësaj radhe jo për të ‘pickuar’ dikë, por për ta përkrahur klubin e zemrës Malishevën,...

Për ndeshjet e barazhit për Superligë caktohen data,ora dhe vendi ku do luhen

Janë caktuar datat dhe ora r ndeshjeve të barazhit për Superligë. Më 30 maj dhe 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të luhen këto...

Në finalen e kupes së Kosoves Feronikeli po e ” shkatrron ” Trepçen ’89

Po luhet finaja e kupes së Kosoves ndermjet Trepça ’89 - Feronikeli ku klubi nga Drenasi po e dominon lojen dhe me këtë ka shenuar me Astrit...

Mjeku Otorinolaringolog me eksperiencë 25 vjeçare Dr. Palmieri vjen në Prishtinë më 27 Maj

Mjeku Otorinolaringolog me eksperiencë 25 vjeçare Dr.Andrea Palmieri do të jetë në Prishtinë më datë 27 Maj 2019. Te gjithë ju qe keni shqetësime te...

Presidenti i FFK-së z.Agim Ademi e priti në një takim zyrtarë Naser Imerin Presidentin...

Kryetari i Fc Vushtrris është pritur në një takim zyrtar nga Presidenti i FFK-së z.Agim Ademi me posht e keni postimin e Kryetarit të Fc...