​SHBA shton sanksionet kundër Rusisë

0
54

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vendosën sanksione të reja ndaj Rusisë dhe njoftuan se do të shfuqizojë sanksionet kundër tri kompanive ruse Rusal Plc, EN + dhe ESE, njoftoi sot Ministria e Financave të SHBA-së.

Këto tre kompani ranë dakord të futnin ndryshime, duke përfshirë një reduktim në pjesën e magnatit rus Oleg Deripaska, raporton Reuters.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here