27 lindje për 24 orë në QKUK

0
61

Në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka pasur gjithsej 27 lindje gjatë 24 orëve të fundit.

Prej tyre, 15 janë meshkuj dhe 13 femra, njofton Klan Kosova.

Ndërsa një nënë ka lindur binjak.

10 lindje kanë qenë me operacion, përderisa 9 nëna kanë lindur për herë të parë, thuhet në raportin e Shërbimit Spitalor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here