Avionët luftarakë nga Rusia mbërrijnë në Krime

0
17

Rusët janë duke e shtuar praninë e tyre ushtarake në Krime të Ukrainës.

Kjo mund të dëshmohet me dërgimin e avionëve të quajtur Sukhoi Su-27 dhe SU-30, të cilët janë të dizajnuar për luftë, shkruan Euronews.

Rusët me forcë dhe në mënyrë të jashtëligjshme e aneksuan Krimenë nga Ukraina gjatë vitit 2015.

Përkundër sanksioneve dhe presionit të madh nga vendet perëndimore, Rusia ka refuzuar t’i tërheqë forcat ushtarake nga kjo zonë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here