Forcat izraelite shkatërrojnë shtëpinë e palestinezit të akuzuar për vrasjen e një ushtari

0
22

Forcat izraelite kanë shkatërruar shtëpinë e një palestinezi të akuzuar për vrasjen e një ushtari izraelit në Bregun Perëndimor.

Autoritetet izraelite e kanë akuzuar 32 vjeçarin, Abu Humaid, se ai ka hedhur një tullë nga një çati, kështu duke vrarë një rreshter të forcave speciale izraelite.

Forcat izraelite kanë arrit në kampin Al-Amari, kanë mbyllur shtëpinë katërkatëshe të të akuzuarit, Abu Humaid, dhe e kanë bërë atë rrafsh me tokë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here