Haradinaj: Ushtria jonë do të jetë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut

0
26

Sot do të formohet Ushtria e Kosoves.

E mëngjesin e kësaj dite historike kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, e nisi me një status në rrjetin social Facebook.

“Sot, kur ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe, me të gjithë ata që jetojnë me ne, në shtëpinë tonë të përbashkët. Me synimin që të jemi pjesë e paktit të NATO-s, ushtria jonë do të jetë përherë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut. Aty ku përkasim, përgjithmonë”, shkruan Haradinaj.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here