Ky është moti për sot

0
10

nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius. Shtypja atmosferike sërish ka shënuar vlera të larta dhe bashkë me disa parametra tjerë meteorologjik do ta mbajnë këtë gjendje pothuaj stabile. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare?, njofton IHMK

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here