LIVE: KUVENDI VOTON, KOSOVA BËHET ME USHTRI

0
51

SHBA rikonfirmon mbështetjen për Ushtrinë e Kosovës

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, deklaroi se Kosova tani më shumë se kurrë më parë duhet të bashkëpunoj me komunitetet dhe te koordinohet me aleatët dhe partnerët e NATO’s.

Kosnett konfirmoi edhe njëjherë mbështetjen e Amerikës për ushtrinë e Kosovës.

“SHBA-te do të jenë aty me ju” ka shkruar Kosnett.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here