PAJTOHEN THAÇI E HARADINAJ, NUK NDAHEN NGA NJËRI-TJETRI QE DY DITË

0
133

Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj pas përplasjeve të muajve të fundit rreth çështjes së korrigjimit të kufijve dhe taksës ndaj Serbisë duket se i kanë rregulluar marrëdhëniet.

Në distancë kishin komentuar për shkrirje bore e skllotë duke aluduar në pezullim të taksës, meqë këtë e kishin kërkuar edhe nërkombëtarët.

Por së fundmi ata janë bërë të pandashëm në takime zyrtare dhe jo zyrtare.

Sot janë takuar në zyrën e Haradinajt në Qeverinë e Kosovë.

“Në vazhdën e konsultimeve për agjendën shtetërore, sot prita në takim Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, para udhëtimit të tij në ShBA”, shkruan Haradinaj.

Para takimit të sotëm Thaçi, Haradinaj, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe liderët e tjerë kosovarë ishin mbledhur për të ngrënë një darkë së bashku.

Një fotografi që e ka publikuar djali i Thacit, Endriti shihet se në atë darkë ishin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Kryetari i Kuvendit, njëherit edhe lideri i PDK-së, Kadri Veseli, Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj dhe dy zëvendësministrat, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli.

Ende nuk pse është bërë kjo mbledhi e liderëve të vendi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here