23.6 C
Kosovo
Wednesday, September 23, 2020
Ballina LAJME Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

0
147

Mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara. Vranësirat vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët, kryesisht ditën e martë dhe të premten.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Në fushat barike nuk do të ketë lëvizje të theksuara, duke bërë që edhe kushtet biometeorologjike të jenë të favorshme. Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here