Temperaturat sot arrijnë deri në 5 gradë

0
13

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Nëpër ultësira parashihet të krijohet mjegull e radiacionit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Masat e ajrit me presion të lartë vazhdojnë të mbeten aktive mbi territorin tonë. Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi 1-4m/s”, bën të ditur IHMK

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here