Veseli: LDK dhe VV të mos na shikojnë si faktorë politikë, ata duhet vetëm ta duan Kosovën

0
179

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas takimit me delegacionin shtetëror për dialogun Kosovë – Serbi të thirrur nga vet ai, tha se takimi ka shkuar shumë mirë, dhe çdo gjë gjatë këtij procesi do të jetë transparente dhe nga ky proces Kosova do të dalë fitimtare.

“LDK e VV të mos na shikojnë neve si faktorë politikë, ata duhet vetëm ta duan Kosovën”, tha Veseli.

“Duhet t’i tregojmë Vuçiqit se s’mundet të flasë në emrin tonë, t’i tregojmë se nuk është njeri i moderuar”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here