Veseli: Më 14 dhjetor do ta kemi zyrtarisht ushtrinë e Kosovës

0
40

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka njoftuar se 14 dhjetori do të jetë dita kur do të bëhet ushtria e Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Veseli ka thënë se më këtë datë do të votohen projektligjet që e transformojnë FSK-në në ushtri.

“Më 14 dhjetor 2018 do ta kemi zyrtarisht Ushtrinë e Kosovës. Kjo është data kur në Kuvendin e Kosovës do t’i votojmë Projektligjet që e transformojnë FSK-në në Ushtri. Na priftë e mbara dhe urime të gjithëve”, ka shkruar Veseli.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/veseli-me-14-dhjetor-do-ta-kemi-zyrtarisht-ushtrine-e-kosoves-601689/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here