Pulё me sos hudhre dhe limoni

0
168

37173779_272765870170264_2096087183118041088_n.jpg

 

1

Krahёt e pulёs i lyeni me kripё, biber tё zi, pastaj i fёrgoni nё tigan me pak vaj.

2

Pulёn e fёrguar e merrni nё tavё, e lyeni me gjalpё, lёng limoni dhe hudhёr.

3

Majdanozin preni nё copa tё vogla dhe zieni rreth 2-3 minuta, pastaj i vendosni nё tavё, sosin e lёni nё zierje pёr pak minuta pastaj e shёrbeni.

4

Ju bёftё mirё!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here