Të mirat që sjell kripa për shëndetin nëse konsumohet si duhet

0
65

Shpeshherë është shkruar për efektet anësore që sjell kripa për shëndetin tuaj, por në anën tjetër, nëse kripa përdoret në masë të caktuar ka edhe shumë përfitime shëndetësore.

Kripa është përbërësi më i shpeshtë i ushqimeve, prandaj edhe konsumi është i madh.

Këtu janë disa nga përfitimet që sjell kripa për organizimin tuaj:

Ju ndihmon që qëndroni i hidratuar

Është e mirë për enët e gjakut

Balancon elektrolitet dhe parandalon ngërçin e muskujve

Është e nevojshme për një shëndet të mirë të sistemit nervor

Përmirëson gjumin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here