Agon Beqiri talenti shqipëtar që po rritet në Gjermani  

0
1268

Talenti 18 vjeqar Agon Beqiri i lindur ne Ferizaj nga Kosova qe po shkëlqen në Gjermani tek ekipi i Sc Verl u19 që luan në poziten e Sulmuesit qëndror ku në sezonin e kaluar ka shenuar 16 golla dhe ka marr ftes edhe nga ekipi i par i Sc Verl kurse ne kete sezon pas nje lendimi qe ka pas është rrikthy dhe në 11 paraqitje që ka pas ka shenu 6 gola si dhe ka pas oferta nga Paderborn dhe Armenia Bilifeld por ka vendos te mbes ne ekipin qe ka qen poashtu ai ka pas ballafaqim me klube te mdhaja nder tyre dhe Schalke 04 ku dhe i ka shenu gol ku ka tregu cilsit prej nje sulmuesi vrases,po ashtu ka pas ftes nga kombetarja e Shqiperis por aj deshiron ta perfaqsoj shtetin ku eshte lind pra Kosoven ,pra ai pret ftes nga perfaqesueseja e Kosoves u19

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here