Mediat nga Gana shkruajnë për daljen e Prishtinës në Evropë

0
168

Lajmi për daljen e Prishtinës në Evropë ka marrë dhenë deri në kontinentin afrikan.

Kjo, falë lojtarëve nga ky kontinent që Prishtinën e ndihmuan në arritjen e njërit prej objektivave të këtij edicioni, shkruan Gazeta Olle.

Faqja ganeze e futbollit Ghana Soccernet ka shkruar për arritjen e Prishtinës dhe tre lojtarëve ganezë të klubit bardhekaltër: Basit Khalid, Abdul Bashiru and Arago Jamal.

Kjo faqe shkroi për statistikat e treshes ganeze të Prishtinës dhe njoftoi për skenarin se si bardhekaltrit kapën Evropën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here