Vushtrria jep leksione se si duhet festuar titulli i kampionit

0
35

Pas tre viteve mungesë, skuadra e Vushtrrisë me plotë meritë këtë vit ka siguruar inkuadrimin në Superligën e Kosovës në futboll, madje duke u shpallur kampion në Ligën e Parë

Vushtrria javë më parë e sigurojë inkuadrimin dhe titullin e kampionit në Ligën e Parë, teksa gjatë ditës së sotme e zhvilluan ndeshjen e fundit të këtij sezoni ndaj Onixit.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Ferki Aliu”, Vushtrria shënoi fitore minimale 1-0 me golin e vetëm nga Dior Zabërgja, e pas kësaj fillojë të shpërthente edhe festa e vushtrriasve së bashku me tifogrupin “Forca”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here