Sarri merr me vete edhe Hysajn te ky ekip i madh evropian

0
189

Duket se gjërat po bëhen më të qarta.

Juventus kërkon trajner dhe Sarri është një kandidat i mundshëm. Nga Anglia raportojnë se ai do të largohet pas finales së Ligës së Europës.

Nëse kjo ndodh, sipas gjasave ai do të shkojë te Juventusi. Kërkesat e tij janë të qarta, sipas “Corriere dello Sport” , Sarri do të marrë me vete edhe Hysajn.

Situata e këtij të fundit është kthyer në telenovelë. U tha se Ançeloti ka fituar besim te shqiptari, por mediat italiane shkruajnë ditën e sotme se një thirrje e Sarrit do të ishte mjaft tunduese për mbrojtësin e djathtë të kombëtares sonë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here