FIFA: Ky është portieri më i mirë në botë, emri

0
79

Thibaut Courtois është shpallur portieri më i mirë i vitit.

Belgu ka rrëmbyer këtë çmim prestigjioz të FIFA-s në ceremoninë gala që po organizohet në Londër.

“Dua të falënderoj shokët e skuadrës të Chelsea, Real Madrid dhe te ekipi kombëtar i Spanjës. Jam shumë i lumtur”, ka deklaruar Courtois pas fitimit të këtij trofeu.

Në garë për këtë çmim ishin edhe Kasper Schmeichel dhe Hugo Lloris.

auto_Screenshot_141537815814.png

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here